Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, skupiająca się na korygowaniu wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz nieprawidłowości zębowych. Wbrew przekonaniu wielu pacjentów, skuteczne leczenie ortodontyczne można przeprowadzić w każdym wieku. Leczenie ortodontyczne zaleca się ze względów profilaktycznych oraz estetycznych.

Lekarz ortodonta

ortodonta Zielona GóraAleja 88 jest nowoczesnym gabinetem stomatologicznym oferującym holistyczne podejście do leczenia stomatologicznego, w ramach którego lekarz ortodonta projektuje jak najbardziej optymalny program leczenia.

Większość pacjentów postrzega wady zgryzu w kategoriach problemów estetycznych. Rolą stomatologa jest skierowanie takich pacjentów do ortodonty. Zachodzące na siebie zęby stanowią bowiem nie tylko defekt estetyczny, ale przede wszystkim zagrożenie zbyt wczesnej utraty zębów własnych, które wynika z trudności z utrzymaniem higieny jamy ustnej. Nieleczone wady zgryzu mogą również prowadzić do osuwania się dziąseł, a w konsekwencji odsłaniania podatnych na próchnicę szyjek zębów.

Ortodoncja Zielona Góra

Gabinet ortodontyczny Aleja 88 zapewnia kompleksową opiekę pacjentom niezależnie od wieku. W swojej praktyce leczniczej sięgamy zarówno po standardowe rozwiązania, jakimi są aparaty ruchome, jak i najnowocześniejsze systemy korekty wad zgryzu – aparaty stałe i dyskretne nakładki korygujące.

Leczenie ortodontyczne odbywa się we współpracy z doświadczonym stomatologiem, co gwarantuje kompleksową opiekę i szybkie osiąganie zamierzonych rezultatów leczenia.