Zabiegi medycyny estetycznej

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia frakcyjna znana również jako DERMAPEN™. Działanie mezoterapii frakcyjnej DERMAPEN™ to zabieg wykorzystujący system pulsujących igieł, za pośrednictwem których substancje czynne są wprowadzane w głębokie warstwy naskórka i skóry właściwej. W ten sposób zabieg intensywnie stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Działanie stymulujące mają tutaj również mikrourazy, za sprawą których pobudzana jest dodatkowa produkcja kolagenu, w efekcie czego skóra staje się bardziej gęsta i sprężysta, a owal twarzy bardziej wyrazisty. Zalety zabiegu Mezoterapia frakcyjna to zabieg przynoszący znakomite efekty:
 • poprawę jakości skóry poprzez poprawę jej napięcia i elastyczności, co jest wynikiem produkcji nowego kolagenu oraz odpowiedniego ukrwienia i odżywienia skóry właściwej,
 • poprawę kolorytu skóry, którą osiągamy poprzez zdolność do regulacji procesów melanogenezy,
 • zmniejszenie widoczności blizn poprzez głęboką stymulację i pobudzenie procesów rekonstrukcyjnych,
 • spłycenie rozstępów, które jest naturalnym rezultatem pobudzenia procesów regeneracyjnych w obrębie skóry właściwej.
dermapen1 dermapen2 Mezoterapia frakcyjna - przebieg zabiegu DERMAPEN™ to zabieg o stosunkowo niewielkim stopniu inwazyjności. Trwa od 30 do 45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu (skórę znieczulamy specjalnym kremem). Podczas zabiegu korzystamy z bardzo precyzyjnego urządzenia, które daje nam możliwość dostosowania głębokości wkłuć, w zależności od wskazania i grubości skóry. Głębokość wkłuć możemy zmieniać podczas zabiegu zapewniając odpowiednie działanie terapeutyczne każdej partii ciała pacjenta. Efekty zabiegu są w pełni widoczne już po 5-7 dniach po wykonaniu mezoterapii frakcyjnej. Wcześniej naskórek w miejscu wykonania zabiegu może zacząć się złuszczać. Jest to zupełnie naturalna reakcja skóry na zabieg.

DERMAPEN™ Zielona Góra

Na zabieg mezoterapii frakcyjnej zapraszamy do gabinetu medycyny estetycznej Aleja 88 w Zielonej Górze. Obok zabiegu DERMAPEN™ polecamy również mezoterapię igłową oraz zabieg powiększania ust.
Mezoterapia igłowa to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Wysoka efektywność zabiegu wynika z harmonijnego współdziałania dwóch bodźców – bodźca farmakologicznego i fizycznego. Bodziec farmakologiczny odpowiada za przenikanie do zmienionego chorobowo miejsca minimalnych ilości substancji aktywnych, które z czasem są uwalnianie i działają leczniczo, podczas gdy bodziec fizyczny pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry poprawiając jej ukrwienie i odżywienie i pobudzając fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Jak wygląda mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg wykonywany ręcznie. Oznacza to, że wstrzyknięcia substancji leczniczych i/lub pielęgnacyjnych wykonywane są za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. W nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej zabiegi te coraz częściej przeprowadza się mechanicznie przy użyciu specjalistycznego aplikatora. W Gabinecie Aleja 88 Zielona Góra korzystamy z pistoletu do mezoterapii igłowej.

Zalety zabiegu

Mezoterapia jest nazywana „zastrzykiem młodości”. Swój przydomek zawdzięcza przede wszystkim stymulacji procesów rewitalizacyjnych skóry, która zapewnia spektakularny i długotrwały efekt odmłodzenia. Efektywność zabiegu dodatkowo zwiększa możliwość precyzyjnego doboru substancji leczniczych i rewitalizujących, z których na ogół tworzy się specjalne „koktajle” odpowiadające potrzebom pacjenta. Mezoterapia to niechirurgiczna metoda szybkiej poprawy kondycji skóry oraz tkanki podskórnej, którą możemy zastosować w miejscach, takich jak: twarz, szyja, dekolt, ramiona, dłonie, brzuch, a nawet pośladki. Pomaga pozbyć się cellulitu, zmniejsza widoczność blizn i rozstępów.

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii:

 • regeneracja i rewitalizacja skóry,
 • zwiotczenie skóry,
 • suchość skóry,
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
 • zmarszczki,
 • zapobieganie i leczenie  wypadania włosów,
 • cellulit (uda, brzuch, pośladki),
 • rozstępy,
 • miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej.
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii:
 • alergia na którykolwiek składnik preparatu
 • nie ma badań na temat stosowania u kobiet ciężarnych, karmiących piersią, osób poniżej 18 roku.
 • osoby z uszkodzoną lub/i chorą skórą.
 • pacjenci przyjmujący immunodepresanty lub będący w trakcie leczenia sterydami.
 • pacjenci z chorobą autoimmunologiczną w wywiadzie.
 • pacjenci z niewyregulowaną cukrzycą, ostre zapalenie stawów, nawracające anginy, zapalenie mięśnia sercowego.
Zalecenia pozabiegowe Przez 12 godzin po zabiegu:
 • unikać ekstremalnych temperatur (sauny, łaźni, kriokomory itd.)
 • unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce (UV)
 • unikać nakładania balsamów, kremów
 • niewielki obrzęk, zaczerwienienia powinny ustąpić samoistnie w ciągu 24-48 godzin.
 • można znieczulić skórę przed zabiegiem kremem znieczulającym, należy natomiast pamiętać o możliwości podrażnienia skóry, zwłaszcza skóry wrażliwej
Częstotliwość zabiegów : Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się kolejnym zabiegom co 7-14 dni przez dwa miesiące, potem warto wykonać jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu. Mezoterapia igłowa Zielona Góra Gabinet medycyny estetycznej Aleja 88 w Zielonej Górze przeprowadza zabiegi mezoterapii igłowej u pacjentów z różnorodnymi wskazaniami do zabiegu. Obok mezoterapii igłowej możemy zaproponować Państwu również mezoterapię frakcyjną. Wszystkie zabiegi w Gabinecie w Zielonej Górze wykonuje dyplomowany lekarz przy użyciu wysokiej jakości sprzętu oraz atestowanych preparatów. Dzięki temu nasze zabiegi są bezpieczne, a ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest ograniczone do absolutnego minimum. W naszym gabinecie pracujemy z wykorzystaniem następujących preparatów: 1. REWITALIZACJA SKÓRY: 2. PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU: 3. BLIZNY I ROZSTĘPY: 4. CELLULIT: 5. WYPADANIE WŁOSÓW:
Współczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma zabiegami, dzięki którym możemy powiększyć usta, skorygować ich kształt lub koloryt. Jednym z najpopularniejszych sposobów powiększania ust są zastrzyki z kwasu hialuronowego. Klientki wybierają tę metodę ze względu na stosunkowo niewielką inwazyjność zabiegu, idącą w parze z praktycznie natychmiastowymi efektami. Przy czym ostateczny efekt powiększenia ust widoczny jest dopiero po 2 tygodniach po zabiegu. Tyle czasu potrzebuje kwas hialuronowy na ulokowanie się w tkankach. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za wiązanie wody, dzięki czemu usta po zabiegu są cały czas wilgotne, a to wpływa na ich objętość, koloryt oraz jędrność. Wskazanie do zabiegu Zabieg powiększenia ust to zabieg kosmetyczny o podłożu estetycznym. Mogą z niego skorzystać pacjenci, którzy chcą:
 • powiększyć jedną wargę,
 • powiększyć obie wargi,
 • zniwelować asymetrię ust,
 • skorygować kontur ust,
 • podnieść kąciku ust,
 • ujędrnić usta,
 • zwiększyć wyrazistość czerwieni warg.

Powiększanie ust Zielona Góra

W gabinecie medycyny estetycznej Aleja 88 w Zielonej Górze wykonujemy zabiegi powiększania ust różnymi metodami. Ze względu na niewielką inwazyjność zabiegu oraz fizjologiczną biozgodność i biodegradowalność wypełniacza pacjentom zainteresowanym powiększeniem lub skorygowaniem konturu ust w szczególności polecamy zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabiegi w naszym gabinecie w Zielonej Górze wykonuje dyplomowany lekarz. Stosujemy wyłącznie atestowane wypełniacze oraz osprzęt medyczny renomowanych marek.
botox

Mechanizm działania:
Toksyna botulinowa - popularnie zwana jadem kiełbasianym - jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Toksyna wiąże się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej i blokuje wydzielanie acetylocholiny, co powoduje, że mięśnie rozluźniają się i zmarszczki na jakiś czas rozprostowują się. Ten proces wykorzystano w medycynie.
Toksynę botulinową stosuje się w leczeniu zeza, chorób neurologicznych przebiegających z nadmiernym napięciem mięśni, jak również w celu terapii nadmiernej potliwości i likwidacji zmarszczek mimicznych. Podana we wstrzyknięciach działa miejscowo, ale ponieważ włókno nerwowe ma zdolność tworzenia nowych połączeń, efekt terapeutyczny botuliny maleje i zanika po ok. 4-6 miesiącach. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć.
Toksyna botulinowa jest najsilniejszą znaną toksyną biologiczną. Jest neurotoksyną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Znamy 7 typów antygenowych toksyny oznaczonych od A - G. Do zatrucia u ludzi dochodzi po spożyciu zakażonych konserw, głównie typem A, B i E.

W naszym gabinecie oferujemy Państwu zabiegi z użyciem :

Botox®
Vistabel® - (jest to dokładnie preparat Botoxu umieszczony w fiolce zawierającej 50 jednostek toksyny botulinowej, Botox zawiera 100 jednostek w 1 fiolce).
Botox oraz Vistabel są produkowane przez światowego lidera w produkcji preparatów zawierających toksynę botulinową – firmę Allergan.  Allergan to amerykańska firma farmaceutyczna, która powstała w latach 50-tych XX w. Dzisiaj oferuje ona najwyższej jakości, oryginalne produkty z zakresu:  okulistyki, neurologii, pielęgnacji skóry i medycyny estetycznej.
Preparaty toksyny botulinowej używane w medycynie są produkowane laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii, oczyszczane i pakowane próżniowo w ściśle odmierzonych dawkach. Botulina jest bezpiecznie i skutecznie stosowana w wielu dziedzinach medycyny. https://www.laser-medica.szczecin.pl/img/botox-fiolka.jpg W medycynie estetycznej, podając Botox® w celu wygładzenia zmarszczek, operuje się dawkami rzędu 20-60 jednostek w czasie jednego zabiegu. Stosuje się więc go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. O toksyczności ogólnoustrojowej nie może być mowy, gdyż dawki toksyczne dla człowieka wynoszą od 2,5 do 3 tys. jednostek.

Wskazania:
Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Może być łączony również z innymi metodami liftingu twarzy.

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:
 • między brwiami (zmarszczki “lwie”, okolica gładzizny czoła),
 • poprzecznych czoła,
 • wokół oczu (kurze łapki),
 • innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi;
W medycynie estetycznej, obok zastosowania botoxu do wygładzania zmarszczek, stosuje się go do leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pach. Zastrzyki z toksyny botulinowej zaleca się również w leczeniu schorzeń związanych z kurczami mięśni i tikami, w leczeniu spastyczności u dzieci z porażeniem mózgowym, w okulistyce do leczenia zeza i kurczu powiek. Botox może też uwolnić nas od bólów głowy - podany w odpowiednią okolicę czoła i karku leczy migrenę.

Przebieg zabiegu:
Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji), zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem.

Po zabiegu:
Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna. Jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb. Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Jeżeli z różnych powodów pacjent nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jego skóra na tym skorzysta. Twarz już po jednokrotnym zabiegu - czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botuliny, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za "kurze łapki" skóra odpoczywa, więc po ustaniu jej działania i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.
Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest stosunkowo prosta, jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywnośći.

Przeciwskazania:
1) bezwzględne:
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
 • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
  • - aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.)
  • - aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
  • - D-penicylamina (Cuprenil)
  • - cyklosporyna
  • - tubokuraryna, pankuronium, galamina
  • - sukcynylocholina
  • - linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna
 • miejscowe infekcje skóry
 • ciąża, okres laktacji
2) względne:
 • zaburzenia krzepnięcia
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)
Działania niepożądane:
 • ból w momencie iniekcji,
 • małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie,
 • zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych,
 • mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji,
 • nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust),
 • ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego;
Uwaga: Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.
Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia jest niewidoczne. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych  zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.

Postępowanie po zabiegu:
 • w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia,
 • unikać masażu w miejscach wstrzyknięć,
 • w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu),
 • w miarę możliwości unikać spożycia alkoholu i palenia tytoniu przez 24h po zabiegu (słabsze działanie toksyny botulinowej),
 • unikać różnicy ciśnień (latanie samolotem, nurkowanie) przez 24h po zabiegu;
profhilo Światowa innowacja.
Stabilizowane kompleksy hybrydowe.
Absolutna innowacja w świecie medycyny estetycznej.
Profhilo® przeznaczony do neutralizowania zwiotczenia skóry twarzy, szyi i ciała.
Profhilo® to molekuła młodości intensywnie przebudowująca kolagen i elastyczne włókna rusztowania skóry.
Profhilo® przywraca utracone przed laty parametry skóry.
Modyfikację łańcuchów HA z BDDE zastąpiono unikalnym, nie zawierającym związków chemicznych, termalnym sieciowaniem, które przyczynia się do stabilności strukturalnej i reologicznej. Profhilo® to nie tylko wypełniacz, ale również ultra nowoczesny instrument do odmłodzenia skóry.

Co to jest PROFHILO ® ?
Nagrodzona w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność, absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. PROFHILO® to ultranowoczesny instrument do odmładzania skóry. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix). Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący. Bioremodeling PROFHILO® to innowacyjny koncept zabiegów odmładzających, który neutralizuje wiotkość skóry. PROFHILO® to nowa skuteczna metoda odmładzania.

Co to znaczy, że zabieg PROFHILO ® jest bez wad?
PROFHILO® to najnowszy zabieg przeciwdziałający zwiotczeniu skóry i starzeniu się twarzy. PROFHILO® ma niespotykane do tej pory maksymalnie skumulowane zalety wyselekcjonowanego naturalnego HA o stężeniu aż 64mg w jednej dawce, a dzięki nowej generacji sieciowaniu - stabilizacji termicznej nie ma wad chemicznie sieciowanego kwasu HA.

Czy PROFHILO ® jest klasycznym wypełniaczem czy biorewitalizatorem?
Żadnym z powyższych, PROFHILO® jest czymś nowym i służącym do przebudowy skóry. Dlatego nazywanie PROFHILO® wypełniaczem lub biorewitalizatorem nie jest właściwe. PROFHILO® to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone parametry skóry.

Czy ten sam efekt mogę uzyskać innymi preparatami / zabiegami?
Profhilo® w chwili obecnej JEST JEDYNYM NA ŚWIECIE preparatem do BIOREMODELINGU /PRZEBUDOWY / PRZYWRÓCENIA UTRACONYCH W PROCESIE STARZENIA PARAMETRÓW SKÓRY. Profhilo® jest czymś nowym i nie można porównywać go z żadnym ze znanych do tej pory preparatów. Aby zrozumieć zagadnienie należy rozróżnić czym jest w istocie BIOREMODELING TKANEK z neutralizacją ZWIOTCZENIA SKÓRY i PRZYWRACANIEM KONTURÓW TWARZY który zapewnia Profhilo®, a czym jest BIOSTYMULACJA znana do tej pory jako możliwość kondycjonowania skóry. Do biostymulacji skóry próbuje się stosować wiele różnych preparatów tj. hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy i inne., „Obiecują” one poprawę nawilżenia skóry. Jednakże tylko preparat PROFHILO® jest jedynym wysoce specjalistycznym preparatem dermatologicznym stworzonym do przebudowy i przywrócenia utraconych przed laty parametrów skóry, które skutkowały jej zwiotczeniem i deformacją rysów twarzy w strefie policzkowej/podpoliczkowej/linii żuchwy „chomiczków”. Jest na bazie głównego komponenta skóry. Profhilo® wykazuje nowy poziom integracji tkankowej i biozgodności. Tylko Profhilo® nie zawiera żadnych chemicznych czynników sieciujących BDDE, ani emulgatorów i zagęstników karboksymetylocelulozy. Profhilo® zwany również molekułą młodości gwarantuje wielopłaszczyznowe odmłodzenie skóry, neutralizuje zwiotczenie skóry z efektem „anty grawitacyjnym".

Co to są Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe PROFHILO ® ?
To opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości, która odmładzając uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy, nadaje biorewolumetryczny efekt.

Jak zachowuje się PROFHILO ® w skórze?
Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. PROFHILO® wygładza zmarszczki, liftinguje skórę, natychmiast nadaje skórze utracony efekt sprężystości.

Na czym polega innowacyjność PROFHILO ®, Czym różni się innych preparatów wypełniających?
Po pierwsze jest to innowacyjna formuła odmładzająca, której działanie oparte jest na szybkim przywróceniu utraconych przez lata parametrów skóry. A dzięki całkowitemu wyeliminowaniu chemicznych czynników sieciujących używanych w wypełniaczach (tj. BDDE, DVS, PEG, Formaldehyd) i zastąpieniu ich opatentowanym procesem STABILIZACJI TERMICZNEJ (stabilizacja osiągnięta dzięki podgrzaniu i ochłodzeniu cząstek kompleksu hybrydowego) preparat ma przedłużone działanie i jest w pełni bezpieczny. Wyeliminowanie z preparatu składników chemicznych skutkuje tym, że pacjent nie jest narażony na uczulenia, podrażnienia skóry, nie ma obaw o ewentualne odkładanie się w organizmie substancji chemicznych i emulgujących co jest jedną z najważniejszych zalet. Po drugie opatentowany proces STABILIZACJI TERMICZNEJ umożliwił do tej pory niemożliwe połączenie w jedną molekułę młodości wyselekcjonowanych cząstek L-HA i H-HA kwasu hialuronowego, uzyskując nową hybrydową formułę, której dodatkową zaletą jest; bezpieczeństwo, odporność na degradację i migrację,

Dlaczego hybryda jest lepsza?
Połączenie hybrydowe wyselekcjonowanych cząstek L-HA o stężeniu 32mg + H-HA o stężeniu 32mg, daje bardzo bezpieczny produkt o najwyższym stężeniu aż 64mg w jednej dawce. Hybryda wykazuje nowy poziom integracji w tkance i biozgodność. Tylko hybryda potrafi uruchomić jednoczesny wielopłaszczyznowy i szybki proces odmładzania neutralizujący wiotkość skóry. PROFHILO® jest to wysoce jednorodny produkt, łatwy do wstrzyknięcia, gwarantujący zawsze naturalne rezultaty zabiegu bez nadkorekcji i konieczności rozpuszczania hialuronidazą. Profhilo® nie poszerza twarzy i nie robi efektu „nalania”. Dzięki budowie molekularnej po Profhilo® nie powstają siniaki i stwardnienia.

Co to znaczy, że użyto wyselekcjonowanych cząstek L-HA i H-HA do stworzenia PROFHILO ® ?
Ogólnie dostępne produkty innych firm zawierają jeden rodzaj cząsteczek i nie są formami hybrydowymi. Badacze z laboratorium farmaceutycznego IBSA, do stworzenia hybrydowej formuły PROFHILO® wyselekcjonowali wyłącznie takie cząsteczki, które mają właściwości przeciwzapalne, biorewitalizujące, regeneracyjne, biostymulujące, przywracające utracone rusztowanie skórne, łączące się ze specyficznymi receptorami CD44, RHAMM, ICAM-1 które odgrywają wiodącą rolę w odmładzaniu skóry. Dzięki tej innowacji możliwe jest uzyskanie bioremodelingu - przebudowy wiotkiej skóry z natychmiastowym efektem sprężystości. PROFHILO® odżywia komórki skórne i na długo przywraca utracony kontur i jędrność twarzy.

Co oznacza że preparat PROFHILO ® wstrzykuje się specjalną techniką BAP?
BAP Technika (Beauty Aesthetic Points) to pięć specjalnie opracowanych Bio Estetycznych Punktów iniekcji na twarzy, które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Zostały wybrane przez badaczy IBSA w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji. Technika BAP zarezerwowana do iniekcji preparatu PROFHILO® zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy.

Dlaczego tylko PROFHILO® może być wstrzykiwane techniką BAP?
Technika BAP została specjalnie opracowana do preparatu PROFHILO®. Zastosowanie tej techniki stało się możliwe dzięki wyjątkowym właściwościom strukturalnym i reologicznym PROFHILO®. Wstrzyknięcie innego preparatu niż PROFHILO® techniką BAP, będzie nieskuteczne terapeutycznie.

Jaki jest protokół zabiegu PROFHILO® / ile zabiegów i kiedy należy przeprowadzić?
W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi, w odstępie 30 dni. W niektórych przypadkach przy bardzo złym stanie skóry zalecane jest wykonanie dodatkowo jednego zabiegu po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu.

Jak łączyć PROFHILO ® z innymi zabiegami?
IBSA rozwija konkretne protokoły. W przypadku wątpliwości, należy przestrzegać ogólnych zaleceń:
 • Nie należy wstrzykiwać w obszary leczone w ciągu 2 tygodni od daty procedury wstępnej.
 • Toksyna botulinowa: dwa tygodnie wcześniej.
 • Mikrodermabrazja, złuszczanie chemiczne, IPL: 1-2 tygodnie przed lub po leczeniu.
 • Laser frakcyjny (resurfacing skóry): 3-4 tygodnie odstępu.
 • Leczenie nie powinno być podjęte w krótkim odstępie czasu po innych rutynowych procedurach medycznych (m.in. szczepienie ochronne).
 • Zabiegi stomatologiczne: co najmniej 2 tygodnie przed.


Jakie są obserwowane efekty stosowania PROFHILO ® i czym się objawiają?
profhilo 1 profhilo 2
PROFILO ® wpływa na ogólny wielopłaszczyznowy efekt odmładzający, ale co najważniejsze wyniki badań klinicznych potwierdzają statystyczne oznaczenie zachodzących procesów naprawczych i odmładzających skóry. Już w jeden miesiąc po pierwszej iniekcji PROFHILO® obserwujemy statystycznie istotną poprawę wyniku FVLS (efekt bio-rewolumetryczny), a także ważne uregulowanie mikrowypukłości powierzchni skóry (efekt wygładzenia). Miesiąc po drugiej iniekcji PROFHILO® obserwujemy statystycznie istotne zmniejszenie wyniku WSRS (efekt przeciwzmarszczkowy), oraz znaczną redukcję wszystkich parametrów Profilometru (wskaźnik skuteczności wypełniającej). Bardzo ważnym wskaźnikiem jest istotne obniżenie parametrów Torsiometru wykazujące znaczny wzrost jędrności policzków (aktywność poprawiająca gęstość skóry). PRO FHILO wykazuje statystycznie istotną poprawę głębokiego nawilżenia skóry.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku W celu dodatkowego wzmocnienia efektu istnieje możliwość wykonać 1-2 zabiegi przypominające rocznie.
Molekuła młodości PROFHILO ® Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe. To nowa skuteczna metoda odmładzania skóry.

Skład:
Unikalny i jedyny produkt na rynku. Tylko PROFHILO® opatentowana technologia gwarantuje aż 64mg HA w jednej dawce.

Technika wstrzykiwania:
Dla maksymalnego komfortu zabieg wymaga nakłuć jedynie w 5 punktach.

Szybkie efekty:
Rezultaty widać już po 2 sesjach (w 1 miesiąc). Technika wstrzykiwania do Bio Estetycznych Punktów iniekcji BAP pozwala na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, maksymalizuje rezultaty, ogranicza niedogodności.
juvederm Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują ,że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Jak długo utrzymują się efekty stosowania kwasu hialuronowego:
Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 9-12 miesięcy. Czasem okres ten może być dłuzszy lub krótszy w zależności od:
 • wieku,
 • rodzaju skóry,
 • trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV może skrócić czas działania),
 • wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia;
Przeciwwskazania
 • ciąża, karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
Objawy niepożądane
 • zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
 • wynaczynienie krwi (siniak) – może utrzymywać się ok. tygodnia, zalecane stosowanie preparatu Auriderm XO celem przyspieszenia wchłaniania zmiany,
 • świąd w przypadku skóry wrażliwej,
 • nadwrażliwość w miejscu korekcji,
 • sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni;
Preparaty stosowane w naszym w gabinecie:
regeneris Czym jest Regeneris?
Regeneris, zwany także przez pacjentów  „Wampirzym Liftingiem” to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z Twojej własnej krwi.  Regeneris zawiera komórki i czynniki wzrostu z Twojej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Regeneris –  jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Regeneris działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu, bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:
 • pobudzają procesy regeneracji tkanek
 • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
 • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
 • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu
Regeneris – przeznaczony jest dla pacjentów:
 • wymagających rewitalizacji skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
 • z oznakami starzenie skóry ( fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
 • po zabiegach medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
 • z łysieniem typu męskiego
 • poszukujących produktów naturalnych
 • z ryzykiem wystąpienia alergii
Jakich efektów mogę się spodziewać po Regeneris „wampirzy lifting”?

Podawanie oryginalych, szwajcarskich zestawów Regeneris w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji.

Efekty, które możemy uzyskać, dzięki Regeneris to:
 • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
 • poprawa ukrwienia skóry
 • wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna, terapia biostymulująca komórki skóry
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
Jak wygląda zabieg z użyciem Regeneris?
Zabieg z użyciem Regeneris przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki. W pierwszej fazie lekarz pobierze niewielką ilość (6 -18ml) Twojej krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staję się bazą do wykonania zabiegu.
Regeneris można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Jeden z zestawów zawiera również specjalną maskę komórkową, która znajduje zastosowanie w regeneracji skóry twarzy po zabiegach medycyny estetycznej, jak peelingi, mikrodermabrazja czy laser.
PEELING (od słowa peel [ang.] złuszczać, zedrzeć ) to usunięcie defektów kosmetycznych i/lub zmian powstałych w przebiegu chorób i w procesie starzenia, zlokalizowanych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej, poprzez przyspieszoną i kontrolowaną formę eksfoliacji (złuszczenia) komórek.
Peeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry.
Ze względu na głębokość działania możemy podzielić peelingi na: bardzo powierzchowne, powierzchowne, średniogłębokie i głębokie.

Główne wskazania do wykonania peelingów chemicznych są następujące:
 • uszkodzenia związane z wiekiem: zmarszczki, utrata jędrności skóry
 • odświeżenie, rozjaśnienie wygładzenie i dotlenienie skóry, redukcja drobnych zmarszczek, poprawa napięcia i sprężystości skóry
 • zmiany chorobowe skóry: trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy, trądzik różowaty w okresie remisji
 • powikłania po trądziku – przebarwienia, blizny zanikowe i poszerzone pory.
 • skóra tłusta, rozszerzone pory
 • zaburzenia rogowacenia: suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe
 • przebarwienia (pozapalne, posłoneczne, hormonalne, plamy barwnikowe)
 • powierzchowne blizny zanikowe
 • rozstępy skórne.
W zależności od stężenia i rodzaju preparatu możemy uzyskać różne efekty zabiegu:
 • odnowę komórek naskórka
 • wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny
 • regulację wydzielania sebum
 • działanie przeciwbakteryjne
 • działanie p-zapalne
 • zmniejszenie drobnych zmarszczek
 • rozjaśnienie przebarwień
 • dermostymulację skóry
 • regenerację skóry.
Peelingi chemiczne, a starzenie:
Eksfoliacja chemiczna umożliwia stymulację histologiczną i ultrastrukturalną skóry, odnawiając naskórek i remodelując mikroarchitekturę skóry właściwej. Prowadzi to między innymi do:
 • wzrostu gęstości włókien kolagenowych
 • wydłużenia włókien sprężystych
 • wydłużenia i zmniejszenia fragmentacji włókien sprężystych
Tworzenie się i odnowa kolagenu następuje 14- 90 dni po zabiegu. Dłużej i w mniejszym stopniu odbudowują się włókna sprężyste.
Korzystne zmiany w przebudowie skóry zauważalne są jeszcze po 4-6 miesiącach po zabiegu złuszczania. Powrót do stanu wyjściowego (przed serią zabiegów złuszczania) następuje po około 12 miesiącach.

Widocznym efektem działania na skórze jest poprawa kondycji skóry poprzez:
 • usunięcie powierzchownych zmarszczek
 • spłycenie głębokich zmarszczek
 • rozjaśnienie przebarwień
 • wygładzenie zrogowaciałej skóry
 • pobudzenie i wzmożenie  odbudowy naskórka oraz skóry właściwej
 • odwrócenie naskórkowych i skórnych objawów fotostarzenia
 • świetlistość, poprawę struktury  skóry.
Przeciwwskazania ogólne do wykonania peelingu chemicznego:
 • ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato)
 • alergie skórne na składniki zawarte w peelingu
 • aktywna opryszczka
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (3- 6 miesiecy miesięcy)
 • ciąża, karmienie piersią
 • liczne znamiona melanocytowe
 • liczne teleangiektazje
 • stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
 • choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)
 • skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),
 • ciężkie postacie trądziku (liczne krosty, torbiele ropne)-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,
 • doustna terapia pochodnymi retinolu- wymagana co najmniej roczna przerwa
 • „niewyrównane” choroby metaboliczne i ogólnoustrojowe
Przygotowanie do zabiegu:
 • skóra przed zabiegiem nie może być podrażniona
 • na 7-10 dni przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, środków samoopalających.
 • należy odstawić na kilka dni przed zabiegiem silnie działające kremy np. z tlenkiem benzoilu, retinolem czy siarką, kwasy AHA
 • mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu,
 • nie wykonywać masażu twarzy 2-3 dni przed peelingiem
 • miesiąc przed peelingiem nie opalać się, nie korzystać z solarium
Zalecenia ogólne po peelingu chemicznym:
 • zakaz opalania się przez 4 tygodnie,
 • wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30,
 • zakaz stosowania kremów z AHA przez 7-14 dni,
 • makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach),
 • bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,
 • wskazane intensywne nawilżanie skóry preparatami bezzapachowymi, hipoalergicznymi
 • wskazane oczyszczanie skóry preparatami do skóry wrażliwej, hipoalergicznymi, bezzapachowymi.
Częstotliwość wykonania zabiegu:
Ilość zabiegów i odstępy między zabiegami uzależnione są od rodzaju i stężenia kwasu, oraz substancji pomocniczych stosowanych w trakcie jak i po zabiegu.
Najczęściej peelingi wykonywane są w seriach.

W naszej ofercie proponujemy następujące peelingi: