Mezoterapia frakcyjna Dermapen

dermapen

Mezoterapia frakcyjna

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia frakcyjna znana również jako DERMAPEN™.

Działanie mezoterapii frakcyjnej

DERMAPEN™ to zabieg wykorzystujący system pulsujących igieł, za pośrednictwem których substancje czynne są wprowadzane w głębokie warstwy naskórka i skóry właściwej. W ten sposób zabieg intensywnie stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Działanie stymulujące mają tutaj również mikrourazy, za sprawą których pobudzana jest dodatkowa produkcja kolagenu, w efekcie czego skóra staje się bardziej gęsta i sprężysta, a owal twarzy bardziej wyrazisty.

Zalety zabiegu

Mezoterapia frakcyjna to zabieg przynoszący znakomite efekty:

  • poprawę jakości skóry poprzez poprawę jej napięcia i elastyczności, co jest wynikiem produkcji nowego kolagenu oraz odpowiedniego ukrwienia i odżywienia skóry właściwej,
  • poprawę kolorytu skóry, którą osiągamy poprzez zdolność do regulacji procesów melanogenezy,
  • zmniejszenie widoczności blizn poprzez głęboką stymulację i pobudzenie procesów rekonstrukcyjnych,
  • spłycenie rozstępów, które jest naturalnym rezultatem pobudzenia procesów regeneracyjnych w obrębie skóry właściwej.

dermapen1

dermapen2
Mezoterapia frakcyjna – przebieg zabiegu

DERMAPEN™ to zabieg o stosunkowo niewielkim stopniu inwazyjności. Trwa od 30 do 45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu (skórę znieczulamy specjalnym kremem). Podczas zabiegu korzystamy z bardzo precyzyjnego urządzenia, które daje nam możliwość dostosowania głębokości wkłuć, w zależności od wskazania i grubości skóry. Głębokość wkłuć możemy zmieniać podczas zabiegu zapewniając odpowiednie działanie terapeutyczne każdej partii ciała pacjenta.

Efekty zabiegu są w pełni widoczne już po 5-7 dniach po wykonaniu mezoterapii frakcyjnej. Wcześniej naskórek w miejscu wykonania zabiegu może zacząć się złuszczać. Jest to zupełnie naturalna reakcja skóry na zabieg.

DERMAPEN™ Zielona Góra

Na zabieg mezoterapii frakcyjnej zapraszamy do gabinetu medycyny estetycznej Aleja 88 w Zielonej Górze. Obok zabiegu DERMAPEN™ polecamy również mezoterapię igłową oraz zabieg powiększania ust.