APARATY INVISALIGN

 

Czym są nakładki Invisalign?

Invisalign to najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek stosowany zamiast klasycznego aparatu ortodontycznego. Nakładki invisalign są wytwarzane w bardzo precyzyjnej technologi druku 3D z opatentowanego materiału SmartTrack. Są idealnie dopasowane i przystosowane tylko do Twojego uśmiechu, dlatego w bardzo precyzyjny i niezauważalny dla Ciebie sposób przemieszczają Twoje zęby, aby Twój uśmiech był piękniejszy z każdym kolejnym dniem. Można je w każdej chwili zdjąć i założyć, np w trakcie mycia zębów lub spożywania ulubionych posiłków. Kiedy nakładki nosimy na zębach, są właściwie niewidoczne. Umożliwiają swobodne mówienie bez seplenienia i normalne funkcjonowanie. Nakładki Invisalign w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych z metalowymi zamkami, charakteryzują się komfortem noszenia i nie ranią tkanek otaczających. Działają w sposób niezauważalny dla Ciebie kiedy śpisz, pracujesz, uczysz się lub uprawiasz sport.

Dzięki nakładkom Invisalign w łatwiejszy sposób zadbasz o higienę jamy ustnej. Przed myciem zębów wystarczy, że zdejmiesz nakładki, dokładnie je wyszczotkujesz i wynitkujesz. W potwierdzonych badaniach, pacjenci noszący aparat Invisalign mają nawet o 60% lepszą higienę w porównaniu do pacjentów noszących tradycyjny aparat ortodontyczny.

Invisalign – skuteczne leczenie ortodontyczne bez kompromisów

Jakie wady można leczyć nakładkami Invisalign?

Invisalign potrafi leczyć następujące wady:

Rodzaje wad zgryzu

  • zgryz krzyżowy
  • szparowatość
  • zgryz otwarty
  • przodozgryz
  • zgryz głęboki

Koszt nakładek Invisalign

Według cennika usług stomatologicznych. Zadzwoń i umów swoją wizytę +48505896088.

Całkowity koszt leczenia nakładkami Invisalign jest porównywalny do leczenia tradycyjnym aparatem ortodontycznym i waha się od 6000 zł w przypadku lekkich stłoczeń u nastolatków do 14500 zł w przypadku skomplikowanych wad wymagających większej ilości nakładek. Szczegółowy kosztorys przedstawiany jest już na pierwszej wizycie konsultacyjnej.

Krótszy czas leczenia ortodontycznego systemem Invisalign

Długość leczenia uzależniona jest rodzajem wady i jej poziomem. Z reguły leczenie trwa od 9 miesięcy do maksymalnie 2 lat. Dzięki komputerowemu planowaniu, zestaw nakładek przemieszcza zęby z bardzo dużą przewidywalnością i w precyzyjnie ustalonym czasie, właśnie dlatego leczenie jest krótsze w porównaniu do leczenia tradycyjnym aparatem stałym.

Skan 3D i komputerowa symulacja

Skan 3D zębów

Aby móc precyzyjnie zaplanować leczenie ortodontyczne, niezbędny jest bardzo dokładny skaner 3D iTero® oraz oprogramowanie ClinCheck®, dzięki któremu już na pierwszej wizycie ortodonta jest w stanie przygotować symulację wyglądu Twojego uśmiechu po leczeniu ortodontycznym.

Skan 3D jest bezbolesny i charakteryzuje się lepszym komfortem w trakcie wykonywania takiego zabiegu w porównaniu do tradycyjnych wycisków z masy silikonowej.

Symulacja procesu leczenia 23 nakładkami zgryzu krzyżowego

Symulacja 3D Inivisalign

Tak wygląda poglądowa symulacja leczenia zgryzu krzyżowego, która została przygotowana na pierwszej wizycie konsultacyjnej. Proszę wziąć pod uwagę, że nie jest to finalna symulacja leczenia, która jest przedstawiana dopiero na drugiej wizycie po zaakceptowaniu kosztów i podpisaniu umowy na leczenie ortodontyczne systemem Invisalign.